IMG_1709Kurucumuz Mustafa Küpeli 1951 Adana doğumludur.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mustafa Küpeli 1971 yılında ticari hayata atılmıştır. 1983 yılında gelişmekte olan Türkiye ile birlikte özel müteşebbislerin de önü açılmış, bunu ticari bir fırsata dönüştürmeyi hedefleyen Mustafa Küpeli kooperatif imkanlarından faydalanarak inşaat sektörüne adım atmıştır. 1983-1991 yılları arasında yap-sat ve kooperatif işleri yapan Mustafa Küpeli önderliğindeki şirketimiz, 2000 adetin üzerinde yaşam alanı üreterek sektördeki varlığını güvenle perçinlemiştir.

 

Doğduğu topraklara aşkla bağlı olan Mustafa Küpeli, Adana’ya verdiği hizmetleri siyasi hayata da taşıyarak 1987 yılında Doğru Yol Partisi’nde siyasi hayata atılmıştır. 1991 yılında, 10 milletvekili seçerek rekor kıran Doğru Yol Partisi’nin 1. sıra milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yerini almıştır. Siyasi yaşamı boyunca hem Adana halkının hem de dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’in en güvendiği isimlerden olan Mustafa Küpeli, iki dönem üst üste Doğru Yol Partisi çatısı altında milletvekilliği yapmıştır. Parti içinde 1993 yılı Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Parti İçi Müfettişlik görevlerini üstlenerek insanlara güven veren yapısını adeta tescillendirmiştir. Mecliste bulunduğu iki dönem boyunca Tarım ve Orman Komisyon Üyeliği, Dilekçe Komisyon Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Siyasi kariyeri nedeniyle bir dönemi Ankara’da ikamet ederek geçiren Mustafa Küpeli, 2000 yılında sevdalısı olduğu Adana’ya dönerek burada yaşamaya başlamıştır. Milletvekilliği boyunca ticaret yapmaktan uzak durmayı tercih ederek, şirket faaliyetlerini Onursal Başkan olarak uzaktan takip etmiştir.

 

İnşaat sektörüne 2005 yılında yeniden giren Mustafa Küpeli, Küpeli İnşaat’ın imza attığı başarılarda en önemli rolü oynamıştır. Bilgisi, tecrübesi ve yüzünü geleceğe dönen anlayışıyla Küpeli İnşaat’ın direği olmayı sürdüren Mustafa Küpeli, yaptığı işler ile Adana’ya verdiği hizmetlere her gün bir yenisini eklemektedir.